AWS se připojila ke sponzorování Blenderu

V prosinci 2020 oznámila Blender Foundation (Blender nadace) oznámila, že AWS (Amazon Web Services) se připojila k Blender Development Fund (vývojářský fond Blenderu) jako patron (nejvyšší úroveń sponzorování Blender nadace), aby podpořila další základní vývoj a inovace v Blenderu.

AWS se zavázala k tříletému období sponzorování, konkrétně k podpoře vývoje nástrojů pro animaci postav.

“Jsme nadšeni, že můžeme nadále rozšiřovat naši podporu řešení open source pro naše zákazníky v oblasti vytváření digitálního obsahu.” řekl Kyle Roche, geerální manažer kreativních nástrojů (GM of Creative Tools).

„Nadace Blender Foundation je lídrem v oboru poskytování softwarových řešení open source na úrovni produkce a těšíme se, že díky neustálému vylepšování Blenderu budeme pomáhat našim vzájemným zákazníkům pracovat efektivněji než kdy dříve.“

Před dvěma lety zahájila Blender Foundation projekt redesignu a upgradu systému animace postav v Blenderu pro nadcházející desetiletí. Projekt přezdívaný „Animace 2020“ má řadu specifikací, které přezkoumal animátor postav a veterán z oboru Jason Schleifer, nyní kreativní ředitel AWS.

“Vždy bylo mou preferencí úzce spolupracovat s průmyslovými talenty na zlepšování Blenderu,” řekl Ton Roosendaal, předseda Blender Foundation. “Díky podpoře AWS můžeme přijímat další špičkové vývojáře, kteří nám pomohou vylepšit animaci postav v Blenderu na novou úroveň.” Blender Foundation začne s náborem v průběhu 1. čtvrtletí 2021, dokud nebudou zrušena nebo uvolněna současná omezení cestování a schůzek.